Haber

Sinoplu Engelli Çiftin Tepkisi Oy Sandığının Birinci Katta Yerleştirilmesine Tepki Verdi: Bizi Koltuğa Taşıdılar”

MUSTAFA USTASI

Sinop’ta yaşayan engelli Uğur çifti, oy kullanacakları sandık birinci katta olduğu için büyük zorluk yaşadı. Recep Uğur, “Engelliler olarak açıklama yapmamıza rağmen engelli olmamıza rağmen düşüncemiz birinci kattaydı. Merdivenleri güçlükle çıktık. Eşi Gül Uğur, “Yapmamıza rağmen” diyerek tepki gösterdi. Bildirildi, engelliler olarak sandalyelere çıktık ve ben gözyaşları içinde çıktım. Benim için çok zordu.”

Sinop’ta yaşayan ve bedensel engelli çift, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için oy kullanmaya gittikleri Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu’nun birinci katında sandık olduğu için güçlük yaşadı. Recep ve Gül Uğur çifti, vatandaşların kendilerini sandalyede birinci kata taşımasının ardından oy kullanabildi.

“YENİ YETKİLİLER GÖREVLERİNİ YAPMADI”

Duruma tepki gösteren Recep Uğur, şu ifadeleri verdi:

“Bugün oy gün. Engelliler olarak üzerimize düşen görevi yaptık. Ancak yetkililer yine de görevlerini yapmadılar. Engelli ilan etmemize rağmen engelli olduğumuzu sandığımız şey birinci kattaydı. Merdivenleri çıkmakta zorlandık. Bizi bir sandalyeye oturttular ve taşıdılar. İnşallah sorumlular bir an önce bulunur. Her seçimde böyle sorunlar olur. Artık değil. Hangi yüzyılda yaşıyoruz?

“Gözyaşımla ayrıldım”

Recep Uğur’un eşi Gül Uğur, şunları söyledi:

“Bizi sadece seçimlerde ve 3 Aralık’ta hatırlıyorlar. Yılda iki kez yokuz. Allah bize ömür verdikçe hep bu dünyadayız. engelli sandalyelerin üzerine çıktı ve ben ağlayarak çıktım bu durumu bildirip koltuğa binmek benim için çok zor oldu o kadar uğraştırdı ki merdivenden rampa çıkabiliyordu asansör falan olmuyor. İnsanlar bizi taşımak zorunda mı? Biz onların bizi taşımasını istemiyoruz. Biz kendimiz gitmek istiyoruz. Orada çok acı çektim.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-celtikci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu